top of page
  • medyatek34

2020'e Kitaplarla Veda Etmek

Dernière mise à jour : 31 déc. 2020
Hepinizin de bildiği gibi arkamızda bıraktığımız yıl bizim için diğerlerinden farklı bir yıl oldu. Getirdikleri ve götürdüklerinin yanı sıra hepimize bir şekilde içinde bulunduğumuz koşullara uyum sağlamayı bir kez daha öğretti.


Okulların da çoğunlukla uzaktan eğitim verdiği bu yıl, medyatek ekibi olarak öğrencilerimizi çok özledik. Ancak onlarla iletişimi kesmemeye çalıştık. İnstagram mecrası üzerinden onlarla etkileşimler yaratmaya özen gösterdik. Senenin sonuna gelmişken takipçilerimize hesabımızın story bölümünde bu olağandışı seneyi hangi kitap ile sonlandırdıklarını sorduk.


Sizlere yeni okuma fikirleri vermesi, sizleri yeni kitaplarla tanıştırması amacıyla takipçilerimizin okuduğu kitaplardan oluşan bu postu sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı okurlarımız seneyi fotoğraf sanatını ya da iklim krizini sorgulayan okumalarla veda etmekteler.Bazı okurlarımız ise şairler, şiirler ve mektuplaşmalarla romantik bir elvedayı uygun görmüşler.. Bu kadar zorlayıcı bir seneyi yumuşak bitirmek güzel bir fikir :)
Bazen yaşadığımız bu sene kocaman bir distopya romanı senaryosu muydu acaba diye kendi kendimize de sormadık değil...


Çivi çiviyi sökermiş misali distopik romanlar bu seneye yakışır diyenler de yok değil. Bir bilim kurgu klasiği olan Dune Seri'sinin ne kadar uzun olduğunu düşünürsek, 2021,2022.. daha uzun yıllar okunabilir:)Kurgusal kitapların da güzelliği bizleri gerçek dünyanın monotonluğundan çekip alıp bambaşka hikayelere, mekanlara, karakterlere götürmesi değilse nedir? İşte bazı okurlarımızda modern klasiklerle yaratıcı bir elvedaya sıcak bakmışlar!Peki hem okuyup hem bakmayı seven hele bir de fransızca okuyan öğrencilerimize ne demeli? Bravo!!!Bir kadının bedeninde filizlenen o küçücük canlıyla, onu karnında taşıdığı sürece yürüttüğü bir monolog, elimizdeki bu biricik hayatımızın değeri ya da anda ve farkında kalmanın önemi gibi konuları ele alan kitaplar. Bu seneye yakışan duruşta aslında birazcık kendimizi ve varoluşumuzu sorgulamak oldu. Okurlarımızın bir kısmı da bunun farkında ve daha psikoloji, kişisel gelişim odaklı kitaplarla seneyi kapatmayı seçmişler.


Sizlerde bu ve benzeri konu ya da türden kitapları araştırmak isterseniz, medyateğimizin online kataloğunu ziyaret edebilirsiniz!!!


Bol okumalı bir 2021 olsun ama her şeyden önemlisi sağlıklı ve daha normal olsun !! :)

15 vues0 commentaire

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page